قیمت هواده اسپلش استخر پرورش ماهی

هواده اسپلش دستگاهی است که در پرورش ماهی از آن استفاده می شود و یکی از مهم ترین لوازم برای پرورش دادن ماهیان از نوع گرمابی است؛ قیمت هواده اسپلش استخر پرورش ماهی با توجه به نوع کیفیت و تجهیزاتی که به همراه آن باید خریداری شود متفاوت بوده است که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم. بنابراین بهتر است ابتدا در مورد محصولی که قرار است خریداری نماییم، اطلاعات کافی را داشته باشیم سپس به خرید آن محصول بپردازیم.

قیمت اسپلش هواده استخر

در بازارهای مختلف قیمت اسپلش هواده استخر متغیر بوده است و رقم یکسانی را نمی توان برای این گونه از محصولات در نظر گرفت اما می توانیم بگوییم مقدار قیمتی که برای این نوع از هواده و یا اسپلش ها در نظر گرفته شده است، به نسبت کارایی آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.

در زمان خرید هواده اسپلش باید نکاتی  را مد نظر قرار دهیم که در ادامه به جزئیات بیشتری از آن می پردازیم:

  • در ابتدا باید دقت نماییم که میزان اختلاط اکسیژن دستگاه مد نظر با توجه به تمامی تست هایی که از طرف شرکت سازنده آن مطرح شده است، در دستگاه بیان شده باشد.
  • اندازه قطر و پهنایی که فواره آبفشان قارچی توسط دستگاه اسپل تولید می کند باید مورد بررسی قرار بگیرد، زیرا اگر قطر آن از میزان قطر استخر بزرگتر باشد، مقدار آب هدر رفته در این عمل بسیار زیاد می شود؛ بنابراین باید توجه داشته باشیم که قطر آن از میزان قطر استخر کمتر باشد.
  • دقت کنیم وزن دستگاه اسپلش نباید از یک حدی بگذرد زیرا در این صورت هزینه های گزاف و اضافه ای را در جهت نگهداری از این دستگاه بر روی سطح آب، باید پرداخت نماییم.
  • میزان آبی که توسط دستگاه اسپلش جابجا می شود به شکل هندسی و میزان قطر پره های دستگاه همچنین میزان عمق مکش آن بستگی دارد.
  • با توجه به منبع برق مزرعه اعم از تک فاز یا سه فاز بودن آن، می توانیم از دستگاه های اسپلش تک و یا سه فاز تهیه نماییم.
  • موتور دستگاه اسپلش قابل تعمیر باشد؛ برخی از سازندگان این دستگاه، آن را به گونه ای طراحی می کنن که بعد از یک بار خرابی موتور، دیگر تعمیر نشده و یک بار مصرف می باشد؛ در هنگام خرید دقت نماییم که موتور خریداری شده قابلیت تعمیر شدن را داشته باشد.
  • جنس شناوری که باعث نگهداری اسپلش بر روی آب می باشد علاوه بر سبک بودن وزن آن باید از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید، اشعه UV داشته باشد.

قیمت اسپلش هواده استخر

همچنین هواده اسپلش دارای مزایایی می باشد که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می کنیم:

  • موتوری که در آن تعبیه شده است ضد آب بوده و هیچگونه آبی در داخل آن نفوذ نمی کند.
  • این نوع از هواده ها دائما در حال کار می باشند اما به دلیل اینکه موتورشان در داخل آب است، سیستم خنک شده و این امر باعث پایین آمدن استهلاک این دستگاه می شود.
  • به دلیل عملکرد بالایی که اینگونه از دستگاه ها دارا می باشند، با انجام پاشیدن آب به داخل هوا، از ورود گاز های سمی مانند آمونیاک، کربن دی اکسید و سولفید هیدروژن به داخل آب جلوگیری می کند و در عوض مقدار اکسیژن بسیاری را به آب درون استخر می رساند.

انواع زیادی از این محصولات در بازار برای خریداری موجود است اما انتخاب این نوع از محصولات برای خریداران آن کمی دشوار می باشد؛ به دلیل شرایط نامطلوبی که در بازار وجود دارد، افراد سودجو به فکر خالی کردن جیب خریداران با ارائه دستگاه های نامرغوب هستند.

قیمت تجهیزات اسپلش از قبیل پمپ هواده و دیگر لوازم مربوط به آن، دارای رنج قیمت ارزانی هستند؛ این محصول در بیشتر مزارعی که در آن ماهی پرورش می دهند، استفاده می شود، دستگاه ذکر شده را با عنوان پمپ هواده عمودی نیز می شناسند. دستگاه اسپلش به صورت عمودی در داخل استخر ماهیان قرار گرفته و به همراه فشار هوا و موتور تعبیه شده در آن، آب موجود را در هوا پخش می کند همچنین با مسلح نمودن آب پخش شده در هوا، عمل هوا دهی  به ماهیان داخل آب را انجام می دهد.

علاوه بر مزیت های گفته شده، این دستگاه دارای مزایای دیگری از جمله گردش آب می باشد به این صورت که این دستگاه در ابتدا آب را از کف جدا نموده و به سمت بالا آورده؛ در داخل استخر ماهی، شلیک کرده و باعث جریان دوباره آب می شود.

اسپلش ها انواع متفاوتی  دارند که می توان از آن ها با قدرتی معادل با 3 تا 5 اسب بخار، اسپلش همراه با محافظ های بچه ماهی، نوع سوپر هواده، اسپلش های تک فاز و… را نام برد.

قیمت اسپلش هواده استخر

هواده اسپلش پرورش ماهی

در هنگام پرورش ماهیان در تراکم بالا، مقدار اکسیژنی که در داخل آب موجود است به حداقل می رسد و هنگامی که تابش آفتاب زیاد بوده و عمل فتوسنتز در حال انجام است، مقدار اکسیژنی که ماهیان در دسترس دارند کافی نیست.

اصولا برای اینکه مقدار اکسیژن داخل استخر جبران شود از هواده اسپلش پرورش ماهی استفاده می شود؛ از این دستگاه در عمق های متفاوتی کاربرد دارد و جوابگوی خوبی برای جبران این عمل می باشد.

هواده اسپلش حیوانات

دستگاه ذکر شده علاوه بر اینکه می تواند به عنوان یک هواده عالی برای ماهی ها استفاده شود، قادر است به عنوان هواده اسپلش حیوانات و یا آبزیان دیگر مورد استفاده قرار بگیرد؛ از این محصولات در آکواریوم نیز استفاده می شود.

این نوع از محصولات به دلیل کارایی بسیار بالایی که دارند قابل فروش و عرضه در تمامی فروشگاه های سطح کشور می باشند؛ علاوه بر آن سایت هایی نیز برای فروش این گونه از دستگاه ها طراحی شده است.

هواده اسپلش حیوانات

خریداران محترم برای تهیه این دستگاه ها می توانند ابتدا به سایت های فروش آن مراجعه کرده، سپس با مشاهده دقیق محصولات موجود در سایت، نوع دستگاه مورد استفاده خود را انتخاب نموده و پس از ثبت سفارش در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. امروزه نحوه خرید از طریق سایت، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته  و یک بستر عالی برای تهیه محصولات می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما