هواده اسپلش تهران اصفهان

در استخر های آب، دستگاهی قرار می دهند جهت اکسیژن سازی که به آن هواده اسپلش می گویند، شهر های تهران و اصفهان بیشترین میزان تولید و مصرف این محصول را دارند. روند کاری این دستگاه به گونه ای است که آب و هوا را با هم مخلوط می کند تا میزان اکسیژن در آب بیشتر شود این امر موجب می شود که ماهی های درون آب، اکسیژن بیشتری تنفس کنند.

هواده اسپلش در تهران

در استخر از انواع مختلف هواده اسپلش استفاده می شود تهران یکی از شهرهایی است که بیشترین استخر های پرورش ماهی را دارد بدیهی است تعداد هواده زیادی هم نیازمند می باشد. هواده ها انواع مختلفی دارند که هرکدام برای میزان حجم خاصی از آب استخرها ساخته شده اند و با توجه به قدرت موتور آنها، مورد انتخاب قرار می گیرند.

این مدل از محصول، آب را از عمق نیم تا سه متری استخر به داخل لوله استوانه ای خود مکش می کند و با فشاری مانند آب نما، آب را دوباره به سطح برمی گرداند. این اقدام چند مزیت دارد یک آن که اکسیژن زیادی را به داخل آب به طور مستمر وارد می کند و این کار به این دلیل است که توان عنصر آب برای جذب و نگهداری اکسیژن بسیار پایین می باشد و توان نگهداری آن را در خود ندارد که طبق فرایند صحیح اکسیژن مورد نیاز وارد جریان آب می شود.

در مناطق گرم از هواده ایرجت استفاده می شود زیرا که با برهم زدن سطوح مختلف، آب گرم سطح های بالایی را به سطح های پایین می فرستد تا این جابجایی ماهیان را دچار آسیب نرساند در گذشته که هواده ها بکار نمی رفتند شخص ناظر به خوراک ماهیان داخل استخر با تکه چوبی هر چند دقیقه یکبار ضربه ای به داخل آب استخر وارد می کرد تا اکسیژن مورد نیاز وارد آب استخر بشود.

ماهی ها موجودی خونسرد می باشند که موقع غذا خوردن به تنفس دو برابر احتیاج دارند و اگر سطح اکسیژن پایین باشد فعالیت و رشد آنها به شدت پایین خواهد آمد به همین دلیل این دستگاه ها تولید شدند تا ماهی ها تلف نشوند در اطراف این دستگاه که روکش پلیمری دارد توری های ریزی قرار داده شده است که مبادا ماهی های ریزی که تازه متولد شدند به داخل پروانه های هواده وارد شوند و تلف شوند.

هواده اسپلش در تهرانهواده اسپلش در اصفهان

 

از دیگر محصولاتی که در اصفهان تولید فراوان دارد هواده اسپلش می باشد که برای دفع گاز های سمی و خطرناک مانند آمونیاک از آب درون استخر مفید می باشد. این هواده ها استفاده های زیادی برای آبزیان دارند و با قیمت های مناسبی در بازار عرضه می شوند.

به جرات می توان گفت که بدون اسپلش نمی توان به فرایند پرورش ماهی پرداخت زیرا که با افزایش جمعیت جهان و صنعتی شدن محصولات خوراکی مجبور هستیم که تولیدات مواد غذایی را بسیار زیاد افزایش دهیم و این امر اضافه کردن تکنولوژی به صنعت غذا را نیازمند است که بطور مثال در صنعت پرورش ماهی باید تعداد زیادی از ماهی را پرورش دهیم تا به نتیجه دلخواه خود برسیم و اسپلش با اکسیژن سازی فراوان می تواند به این اقدام کمک شایانی بکند.

ما انواع هواده را در بازار داریم که یکی از آنها لوله هایی باریک هستند که در کنار استخر تعبیه می شوند تا آب را به داخل استخر پاشش کند نوع بعدی آن برج هوادهی می باشد که خوبی این نوع هواده این است که کاملا بدون برق مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر هم برای آب های پر عمق مناسب می باشد طریقه عملکرد این محصول به این شکل می باشد که آب پمپاژ شده را از عمق بسیار پایین به وسیله یک لوله مکش می کند.

و روی یک جعبه پنج الی ده طبقه ای می پاشد که هر طبقه دارای سوراخ های متفاوتی می باشند که آب با سرازیر شدن روی هر طبقه شکسته می شود و در انتها داخل استخر ریخته می شود و اکسیژن مورد نیاز را تامین می کند.

هواده اسپلش در اصفهانهواده اسپلش روسی

 

از دیگر محصولات وارداتی به ایران، می توان هواده اسپلش روسی را نام برد که از کیفیت های بالایی برخوردار می باشد این محصول با چرخیدن  پروانه های کوچک و نارسانا آب را به حرکت در می آورند و دارای یک روکش عایق می باشد.

تفاوت عمده هواده ها به موتور آن ها می باشد اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشند قطعا با قدرت بیشتری و مصرف کمتری کار خواهند کرد. این هواده ها دارای دو قدرت برق متفاوت می باشند یکی تک فاز و دیگری سه فاز که به حجم آب مورد نیاز بستگی دارد. یکی از هواده هایی که مناسب آب استخر های بزرگ می باشند مدل ایرجت آن می باشد که با فشار، آب را به سطح بالای اکسیژن می رساند.

مدل های دیگری در بازار موجود است مانند مدل های چینی که سهم آنها از نظر تعداد در بازار، بیشتر است ولی از نظر کیفیت، مدل های روسی در بازار امتحان خود را پس داده اند و در کیفیت خود رقیبی ندارند اگر چه هواده های داخلی با هواده های روسی رقابت سنگینی دارند و فاصله چندانی بین این دو محصول نمی باشد و فقط تفاوت عمده آنها در قیمت می باشد که هواده روسی به دلیل یک محصول وارداتی بودند از قیمت بالایی نسبت به هواده ایرانی برخوردار می باشد.

هواده اسپلش روسیهواده اسپلش به انگلیسی

 

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که هواده اسپلش به انگلیسی چه می شود؟ Spalsh aerator  کلمه ای است که معادل این محصول دانسته اند. اولین هواده در سال 1650 میلادی توسط یک دانشمند آلمانی اختراع شد، شاید آن زمان هیچ کس فکر نمی کرد این دستگاه روزی در استخر ها بکار برود.

موتور های این دستگاه در ابتدا قابل تعمیر بوده است و رفته رفته مدل جدیدی از آن ساخته شده است که غیر قابل تعمیر می باشد اصطلاحا به آن موتور پرسی می گویند درست است که این موتور ها غیر قابل تعمیر می باشند اما از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و به این راحتی ها خراب نمی شوند.

هواده اسپلش به انگلیسیمجموعه ما با سابقه سالها تولید و فروش انواع هواده به صورت خرده و عمده در بازار، تمام تلاش خود را می کند تا باکیفیت ترین محصولات و ارزان ترین قیمت را بدون واسطه به شما مشتریان عزیز عرضه کند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما